Čiapky

Čiapka je pri otužovaní veľmi užitočná. Je veľmi dôležité chrániť hlavu pred chladom a preto máme pre vás hneď niekoľko modelov. 

Neoprénová čiapka a kukla

Neoprénové čiapky používame hlavne vtedy, keď hlavu pri otužovaní ponárame pod vodu. Neoprén má výborné termoizolačné vlastnosti a všeobecne platí, že čím hrubší neoprén je použitý, tým lepšie vás od chladnej vody izoluje. Najpredávanejšia čiapka je HIKO NEO v 3 mm a 1.5 mm verzii alebo HIKO Slim z tenkého 0.5 mm neoprénu.

K dispozícii je aj kukla. Tú používame hlavne pri zimnom plávaní a pretekoch v chladnej vode - triatlon. Jej výhodou oproti klasickej čiapke je, že sa dá popod bradu utiahnuť na suchý zips. Kukla sa tak nevyhŕňa, nepadá z hlavy a kryje uši i líca. Obľúbená je kukla Agama Eddy.

Zeteplená (TERMO) čiapka

Zeteplenú čiapku používame, keď hlavu neponárame. K dispozícii je výborná čiapka HIKO Lars a HIKO Sea Daddy s neoprénovým šiltom. Obe čiapky majú z vnútornej strany hrejivý Aqual, čo je kombinácia extrémne elastického fleecu s protialergickou úpravou a polyuretánovým záterom zvonku, ktorý sa postará o tepelný komfort a vďaka čomu je čiapka vodeodolná - špliechanie, vlny, dážď. 

Ak si neviete vybrať alebo potrebujete poradiť, neváhajte sa pýtať. Radi vám pomôžeme, sme tu pre vás! 
 

Najpredávanejšie

2
481248
Značky
 

Stránka 1 z 1 - 16 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 16 položiek celkom