Aké výhody má plávanie s plutvami?

Plutvy vyberáme, testujeme a tie, ktorým veríme, aj predávame. Preto sa nás často pýtate, aké výhody má plávanie s plutvami? Či by sme ich odporučili pridať do plaveckého tréningu? 

Spísali sme pre vás 3+1 základne zásadné dôvody, prečo plavecké plutvy do svojej výbavy zaradiť. 

 

1. Lepšia plavecká poloha

Pri plávaní s plutvami je telo pri každom zábere nadnášané, menej sa ponára do vody. Váš pohyb je vďaka tomu hydrodynamickejší, plynulejší a plávate ľahšie a rýchlejšie.

 

2. Zvyšujú rýchlosť plávania

Pravidelný tréning s plutvami vás naučí synchronizovať všetky činnosti vo väčšej rýchlosti. Vaše pohyby budú rýchlejšie, vaše ruky a nohy musia poriade zabrať a vy sa naučíte lepšie využívať ich silu. A tento návyk vám zostane aj keď budete plávať bez plutiev, na boso. S jediným rozdielom - bez plutiev sa unavíte rýchlejšie. 

 

3. Nohy sú pružnejšie a pevnejšie

Väčšia plocha plutiev prinúti vaše nohy k väčšiemu rozsahu pohybu, ako pri klasickom plávaní. Vaše členky sa budú viac ohýbať a namáhať, čo zvyšuje ich flexibilitu. Bonusom je, že väčší odpor vody, ktorý pri plávaní s plutvami prekonávate, spevňuje nohy.

Plavecké plutvy výhody a skúsenosti plávania s plutvami

Tréningové, plavecké plutvy Speedo Biofuse (na obr.). Pri výbere plutiev, alebo celej plaveckej výbavy vám radi pomôžeme, poradíme.

 

Bonus: Spálite viac kalórií, tvarujete nohy a zadok

Čoraz viac žien i mužov každého veku pravidelne pláva, aby sa udržiavali v kondícii, spálili prebytočné kalórie a vytvarovali citlivé partie. Plavecké plutvy sú na to skvelým pomocníkom. Pravidelný pohyb vo vode je veľmi účinný v boji s tukovými vankúšikmi a väčšia plocha plutiev prinúti svaly viac pracovať

Ak to myslíte s plávaním vážne, vlastných dôvodov si nájdete určite viac.

Juraj, Plutvy.sk

 

Mohlo by vás ešte zaujímať: Ako začať plávať alebo ako plávať v zime.