Harpúny

Harpúna je strelná zbraň určená na rybolov. Tento spôsob rybárčenia nevyžaduje špeciálny kurz a zvládne ho aj úplný začiatočník. Pokročilý lovec sa za korisťou ponorí, prípadne na ňu vyčkáva ukrytý za skalou či útesom. Jednotlivé druhy lovu rýb harpúnou sa môžu v rôznych lokalitách meniť, vždy sa však jedná o uniktny zážitok, pri ktorom absolútne splynuniete s prírodou.

  • Gumová harpúna funguje na princípe kuše. Guma harpúny sa ručne natiahne a pri stlačení spúšte vystrelí šíp. Ak zvládnete základnú techniku, jej nabíjanie je jednoduchšie ako pneumatickej harpúny. Ďalšou výhodou je vyššia presnosť a rovnaká sila vo všetkých hĺbkach. Dlhšou, pevnejšou prídavnou gumou môžete silu a dostrel gumovej harpúny upravovať.
  • Pneumatická harpúna vystrelí šíp z harpúny za pomoci stlačeného vzduchu. Sú kompaktnejšie a umožňujú viacero nabití. Tieto harpúny sú ideálne na použitie v jaskyniach, medzi skalami, a pri korálových útesoch, kde by ste si gumovú harpúnu ľahko poškodili. V plytkej vode sú silnejšie ako gumové harpúny, s pribúdajúcou hĺbkou sa ich účinok oslabuje.

Záleží na teréne, spôsobe lovu a skúsenostiach, aký druh harpúny využiejte. Do skalnatého terénu, dier a jaskýň je vhodnejšia krátka, pneumatická harpúna. Pri love vo väčších hľbkach, na väčšie ryby oceníte vlastnosti dlhej, gumovej harpúny. Veľmi dôležitý je aj výber hrotov. Jedoduchý, pevný šíp je vhodný na lov väčších rýb, na menšie ryby a pri love chobotníc použite troj- i viachrot. V prípade otázok sa nás neváhajte opýtať, ochotne vám poradíme.

 

Najpredávanejšie

6
320 16320
Značky
Dlžka

Stránka 1 z 1 - 16 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 16 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.