Milí zákazníci, našu novú predajňu nájdete na novej adrese Šusteková 45. Len pár metrov od pôvodných priestorov, vedľa potravín Delia.

Harpúny

Harpúna je strelná zbraň určená na rybolov. Tento spôsob rybárčenia si nevyžaduje špeciálny kurz a zvládne ho aj úplný začiatočník. Pokročilý lovec sa za korisťou ponorí, prípadne na ňu vyčkáva ukrytý za skalou či útesom. Harpúny, ktoré sa využívajú na lov poznáme 2 druhy:

  • Gumová harpúna funguje na princípe kuše. Guma harpúny sa ručne natiahne a pri stlačení spúšte uvoľní šíp, ktorý následne vystrelí. Základná technika jej nabíjania je jednoduchšia ako pri pneumatickej harpúne. Ďalšou výhodou je vyššia presnosť a rovnaká sila vo všetkých hĺbkach ponoru. Prídavnou gumou môžete silu a dostrel gumovej harpúny zvýšiť.
  • Pneumatická (vzduchová) harpúna vystrelí šíp z harpúny za pomoci stlačeného vzduchu. Sú kompaktnejšie a umožňujú viacero výstrelov. Tieto harpúny sú ideálne na použitie v útesoch, medzi skalami či jaskyniach. V plytkej vode sú silnejšie ako gumové harpúny, s pribúdajúcou hĺbkou sa však ich sila oslabuje.

 

Ktorú harpúnu si vybrať?
Výber harpúny závisí od spôsobu lovu a destinácie, do ktorej sa chystáte. Do skalnatého terénu a jaskýň je vhodnejšia krátka, pneumatická harpúna. Pri love vo väčších hľbkach a na väčšie ryby oceníte vlastnosti dlhej, gumovej harpúny. Veľmi dôležitý je aj výber hrotov. Jedoduchý, pevný šíp je vhodný na lov väčších rýb, na menšie ryby a pri love chobotníc použite troj alebo štvorzubec/hrot. V prípade otázok sa nás neváhajte opýtať, ochotne vám poradíme.

 

Najpredávanejšie

5
30015300
Značky
Dlžka

Stránka 1 z 1 - 17 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 17 položiek celkom