PREDAJŇA v Bratislave je OTVORENÁ v pracovné dni od 8:30 do 17:00. Všetok tovar označený SKLADOM si môžete vyskúšať a kúpiť.

Harpúny

Harpúna je strelná zbraň určená na rybolov. Tento spôsob rybárčenia si nevyžaduje špeciálny kurz a zvládne ho aj úplný začiatočník. Pokročilý lovec sa za korisťou ponorí, prípadne na ňu vyčkáva ukrytý za skalou či útesom. Harpúny, ktoré sa využívajú na lov poznáme 2 druhy:

  • Gumová harpúna funguje na princípe kuše. Guma harpúny sa ručne natiahne a pri stlačení spúšte uvoľní šíp, ktorý následne vystrelí. Základná technika jej nabíjania je jednoduchšia ako pri pneumatickej harpúne. Ďalšou výhodou je vyššia presnosť a rovnaká sila vo všetkých hĺbkach ponoru. Prídavnou gumou môžete silu a dostrel gumovej harpúny zvýšiť.
  • Pneumatická (vzduchová) harpúna vystrelí šíp z harpúny za pomoci stlačeného vzduchu. Sú kompaktnejšie a umožňujú viacero výstrelov. Tieto harpúny sú ideálne na použitie v útesoch, medzi skalami či jaskyniach. V plytkej vode sú silnejšie ako gumové harpúny, s pribúdajúcou hĺbkou sa však ich sila oslabuje.

 

Ktorú harpúnu si vybrať?
Výber harpúny závisí od spôsobu lovu a destinácie, do ktorej sa chystáte. Do skalnatého terénu a jaskýň je vhodnejšia krátka, pneumatická harpúna. Pri love vo väčších hľbkach a na väčšie ryby oceníte vlastnosti dlhej, gumovej harpúny. Veľmi dôležitý je aj výber hrotov. Jedoduchý, pevný šíp je vhodný na lov väčších rýb, na menšie ryby a pri love chobotníc použite troj alebo štvorzubec/hrot. V prípade otázok sa nás neváhajte opýtať, ochotne vám poradíme.

 
6
18416184
Značky
Dlžka
Typ

Stránka 1 z 2 - 25 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 25 položiek celkom