PREDAJŇA v Bratislave je OTVORENÁ v pracovné dni od 8:30 do 17:00. Všetok tovar označený SKLADOM si môžete vyskúšať a kúpiť.

Plavecké plutvy

Plavecké plutvy pomáhajú efektívne využiť silu záberu nohami, spevniť svalstvo a zlepšiť plaveckú techniku. Plávanie s plutvami odporúčame ako začiatočníkom, tak aj skúseným plavcom. Plavecké plutvy sú charakteristické tým, že majú krátky list, vďaka ktorému je plavec obratnejší ako s dlhými plutvami, a možnosť zlepšovania sa a posilňovania je vyššia.

TYPY PLAVECKÝCH PLUTIEV

Silikónové a kaučukové plutvy sú vhodné pre kondičných, fitness aj rekreačných plavcov na tréningy v bazéne, ale aj na otvorenej vode. Najobľúbenejšie plutvy, ktoré majú optimálnu tvrdosť sú Aqua-Speed Training. Mäkšie, jednoduchšie na používanie s menším odporom sú plutvy BornToSwim. Plutvy s pevnejším plastovým listom, ako sú AquaSphere MicroFin alebo Aqua-Speed Active, sú ideálne na zvýšenie odporu vody a intenzívne posilnenie svalstva. Pre výkonnostných plavcov v prípravných fázach tréningu sú vhodné aj záťažové plutvy Arena PowerFin, TYR Hydroblade alebo Speedo Training.

AKO VYBRAŤ?

Okrem tuhosti materiálu, dbajte pri výbere plutiev na to, aby vám boli na chodidle pohodlné. Plutvy by nemali byť voľné, resp. príliš široké pretože by sa pri zábere mohli vyzúvať. Naopak, by nemali byť ani príliš tesné, aby chodidlo neodierali. Pri skúšaní plutiev myslite na to, že v nich nebudete chodiť preto nie je nutné sa v nich prechádzať alebo sa na ne stavať. Po obutí zdvihnite nohy a simulujte plavecké zábery, s plutvami kmitajte. Optimálne padnúce plutvy sa z nohy nezošmykujú, sú pevné a pohodlné. Prsty chodidla môžu presahovať, avšak iba to takej miery, aby nezasahovali do listu.
V prípade, že máte úzke a dlhé chodidlo (na dĺžku sú vám plutvy dobré, avšak inak široké a z nohy sa zošmykujú), odporúčame plutvy používať s neoprénovými ponožkami.


sme-tu-pre-vas

 
16
300116300
Značky
 
 
 
 
Materiál
Veľkosť

Stránka 1 z 2 - 26 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 26 položiek celkom