PREDAJŇA v Bratislave je OTVORENÁ v pracovné dni od 8:30 do 17:00. Všetok tovar označený SKLADOM si môžete vyskúšať a kúpiť.

Potápanie

Potápanie je jedným z najkrajších športov, ktorý okúsia iba tí ktorí majú odvahu ponoriť sa do hlbín vôd. Až neuveriteľných 70% našej planéty pokrýva voda, ktorá ukrýva v sebe miesta tak tmavé až by človeka mrazilo, ale aj tak krásne, pestré, farebné, plné života až by človeku vyrazilo dych. Potápanie je veľmi rozšírené v zahraničí, v prímorských mestách. U nás sa s potápaním stretnete najmä v podobe ponúk ako napríklad kurzy potápania, alebo ako adrenalínový šport, ktorý vám ponúkne cestovná kancelária k vášmu zájazdu. Už som sa stretla aj s ponukou, ktorá láka na svadobný obrad pod hladinou. No neviem si dobre predstaviť ako si mladomanželský pár povie “áno“ s dýchacím prístrojom v ústach. Ale na druhej strane akékoľvek potápanie, šnorchlovanie prináša nezabudnuteľné zážitky i prekvapenia.

Neodmysliteľnou súčasťou potápania je mať kvalitný výstroj. Základom je potápačská maska, ktoré majú dokonale priľnúť k tvári, tak aby voda nepretiekla. Kvalitné okuliare sú vyrábané z antialergického silikónu v rôznych farbách. Novinkou je sú potápačské masky aj pre ľudí, ktorí nosia dioptrické okuliare. Sú to špeciálne vyrábane temperované dioptrické sklá vyrobené na mieru zákazníka.

Druhou neodmysliteľnou súčasťou potápania je šnorchel.Na trhu sa ponúkajú rôzne druhy, no najlepšie a najpredávanejšie sú s výfukovým ventilom, ktorý zabraňuje vode vniknúť do úst a vlnolamom, ktorý zabraňuje preniknutiu vody do trubice. Výfukový ventil sa nachádza v spodnej časti a vlnolam vo vrchnej časti šnorchla. V ponuke nájdete aj šnorchle s dvojitým výfukovým ventilom, ktoré sú umiestnené na spodnej časti a druhý na vrchnej časti trubice. Väčšinou sú takéto šnorchle určené deťom, aby sa zabránilo akémukoľvek preniknutiu vody do úst.

Samozrejme pri potápaní na vode nesmú chýbať plutvy. Kvalita plutiev sa skrýva v materiáli z ktorých sú vyrobené. Bežne dostupné plutvy sa vyrábajú z plastu alebo gumy. Sú nepohodlné tvrdé a pri potápaní alebo plávaní sa unavíte už pár metrov od brehu. Kvalitné plutvy sa vyrábajú z flexibilného materiálu s rôznymi prímesami. Záleží na tom či plutvy sú určené na plávanie, šnorchlovanie, potápanie rekreačné či profesionálne. Ak sme si vybrali materiál, ďalším rozdelením sú plutvy botičkové, alebo remienkové. Pri botičkových plutvách je veľmi dôležité aby botičky sedeli presne na nohu, aby sa nestalo, že pri potápaní sa vyzujú a celú dovolenku sa budete len na ne pozerať. Dobrou variantou sú potom remienkové plutvy. Nielenže si botičku prispôsobíte na vašu veľkosť nohy, pomocou remienkov, ale tieto plutvy môžu využiť aj priatelia, či rodina ktorí majú o číslo menšiu alebo väčšiu nohu.
Samostatnou kategóriou sú detské plutvy, ktoré starostlivo vyberáme tak, aby zodpovedali nárokom a možnostiam vašich malých potápačov.

Potápanie, či šnorchlovanie je krásny šport a spolu s kvalitnou potápačskou výbavou od nás si ho skutočne užijete.

 
28
434128434
Značky
 
 
 
Produkt

Stránka 1 z 1 - 21 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 21 položiek celkom