PREDAJŇA v Bratislave je OTVORENÁ v pracovné dni od 8:30 do 17:00. Všetok tovar označený SKLADOM si môžete vyskúšať a kúpiť.

Plavecké čiapky

Plavecké čiapky chránia vlasy a uši pred chlórovou aj slanou vodou. Moderné čiapky na plávanie sú najčastejšie vyrobené z lycry, latexu alebo silikónu.

Aké čiapky poznáme?

  • Lycrové, textilné a polyesterové čiapky prepúšťajú vodu, avšak sú veľmi príjemné na nosenie a neťahajú vlasy. Ich hlavnou funkciou je držať vlasy pokope, aby nepadali do vody a neprekážali pri plávaní. Z ponuky vyberáme čiapku Beco Lady, vhodnú hlavne pre dámy a čiapku Aqua-Speed Polyester obľúbenú najmä u mužov.
  • Latexové a silikónové čiapky pri správnom nasadení pod uši, neprepúšťajú vodu a udržiavajú suché vlasy. Sú elastické, prispôsobivé a po ich hladkom povrchu sa voda výborne kĺže, čo umožňuje plynulejšie a rýchlejšie plávanie. Silikónové čiapky sú v porovnaní s latexovými hrubšie, majú dlhšiu životnosť a sú hypoalergénne. Najpredávanejšou je pestrofarebná čiapka Bounty a čiapka BornToSwim Classic.
    Silikónové čiapky majú jeden univerzálny rozmer, avšak pre ženy a mužov s dlhými vlasmi odporúčame špeciálne plavecké čiapky s označením Long Hair - najobľúbenejšími sú čiapka od TopSwim a Mad Wave.
  • Relatívnou novinkou sú kombinované čiapky, kde vnútorná, lycrová alebo polyesterová, strana neťahá vlasy a vonkajšia, silikónová alebo polyuretánová, chráni pred vodou a umožňuje jej hladké stekanie.  Po namočení čiapka premoká, avšak ide o skvelý kompromis medzi klasickou textilnou a silikónovou čiapkou. Veľmi obľúbená je kombinovaná čiapka Speedo Pace alebo Aqua Pace.
  • Neoprénové čiapky výborne držia teplo a sú vhodné na plávanie v chladnej vode a na otužovanie. Od štandardných plaveckých čiapok sa odlišujú natoľko, že im je venovaná samostatná kategória - Neoprénové čiapky.

 

 
3
211321
Značky
 
 
 
Farba
Kritérium
Materiál

Stránka 1 z 2 - 36 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 36 položiek celkom