Plavecké čiapky

Plavecké čiapky chránia vlasy a uši pred chlórovou i slanou vodou. Moderné čiapky na plávanie sú najčastejšie vyrobené z lycry, latexu alebo silikónu.

Aké čiapky poznáme?

  • Lycrové, textilné a polyestérové čiapky prepúšťajú vodu. Sú však veľmi príjemné na nosenie, a ich hlavnou úlohou je držať vlasy pokope, aby neprekážali pri plávaní. Odporúčame ich najmä na bazénové plávanie, či plávanie v teplej vode.
  • Latexové a silkónové čiapky neprepúšťajú vodu, sú elastické, prispôsobivé, udžujú komfort a majú dlhú životnosť. Po ich hladkom povrchu sa voda výborne kĺže, čo umožňuje plynulejšie a rýchlejšie plávanie. Pri obliekaní však silikón "ťahá" najmä dlhšie vlasy. Vhodné sú pre plávanie v bazéne i vonku. 
  • Novinkou sú kombinované čiapky, kde vnútorná strana čiapky neťahá vlasy a vonkajšia je silikónová, alebo polyuretánová, chráni pred vodou. Je to vďaka tomu, že vútorná strana čiapky je textilná. Veľmi obľúbená je kombinovaná čiapka Speedo Pace alebo Ultra Pace .
  • Neoprénové čiapky výborne držia teplo a sú vhodné na plávanie v chladnej vode a otužovanie.
  • Plavcom s dlhými vlasmi je určená čiapka Speedo Long hair s veľkým objemom.

 

Výborné skúsenosti máme s plaveckými čiapkami značky Speedo a BornToSwim. Tie sú vyrobené z kvalitných, príjemných a trvácnych materiálov. Vyberáme čiapky s jemným, jednoduchým dizajnom i čiapky doplnené atraktívnymi vzormi, ktoré okamžite zaujmú. Čiapky výborne sadnú ženám i mužom, ak nie je napísané inak, sú univerzálnej veľkosti.

 

Najpredávanejšie

3
211321
Značky
 
 
 
Farba
Kritérium
Materiál

Stránka 1 z 2 - 45 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 45 položiek celkom