PREDAJŇA v Bratislave je OTVORENÁ v pracovné dni od 8:30 do 17:00. Všetok tovar označený SKLADOM si môžete vyskúšať a kúpiť.

Potápačské plutvy

Potápačské plutvy patria do základnej výbavy každého potápača. Plutvy sa môžu rozlišovať tvarom a dĺžkou listov, použitými materiálmi a podľa uzavretej, či otvorenej topánkovej čast na remienkové a botičkové. 

Botičkové plutvy sú lacnejšie, kompaktnejšie, majú uzavretú pätu, preto musia na nohe dobre sedieť. Vhodné sú najmä do teplých a trpických vôd. Remienkové plutvy musíte vybaviť potápačskými topánkami. Preto sú drahšie, ale univerzálnejšie a topánky výborne chránia nohy vo vode i na suchu. Majú otvorenú pätu a uťahujú sa nastaviteľnými remienkami. Do remienkových plutiev sa obúvajú neoprénové topánky, ktoré udržujú tepelný komfort i vo veľmi studených vodách.

Ako vybrať správne plutvy na potápanie? Pri výbere dbajte na viacero faktorov. Kvalita plutiev sa skrýva v použitých materiáloch, ich vlastnosti najviac ovplyvňuje dĺžka i tvar listov a vyhotovenie topánky. Platí, že čím dlhšie plutvy, a pevnejšie materiály, tým výkonnejšie, avšak aj fyzicky náročnejšie. Pre rekreačných či začínajúcich potápačov sú z remienkových plutiev vhodné Frog Plus alebo Jet Sport. Z botičkových plutiev odporúčame Pro Star alebo Reaction Pro. Skúsení potápači majú svoje obľúbené modely, ak nie, určite vám dávame do pozornosti skvelé Gara Modular s vymeniteľnými listami.

 
58
199158199
Značky
Farba
Veľkosť

Stránka 1 z 1 - 18 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 18 položiek celkom