Milí zákazníci, našu novú predajňu nájdete na novej adrese Šusteková 45. Len pár metrov od pôvodných priestorov, vedľa potravín Delia.

Potápačské plutvy

Potápačské plutvy patria do základnej výbavy každého potápača. Plutvy sa môžu rozlišovať tvarom a dĺžkou listov, použitými materiálmi a podľa uzavretej, či otvorenej topánkovej čast na remienkové a botičkové. 

Botičkové plutvy sú lacnejšie, kompaktnejšie, majú uzavretú pätu, preto musia na nohe dobre sedieť. Vhodné sú najmä do teplých a trpických vôd. Remienkové plutvy musíte vybaviť potápačskými topánkami. Preto sú drahšie, ale univerzálnejšie a topánky výborne chránia nohy vo vode i na suchu. Majú otvorenú pätu a uťahujú sa nastaviteľnými remienkami. Do remienkových plutiev sa obúvajú neoprénové topánky, ktoré udržujú tepelný komfort i vo veľmi studených vodách.

Ako vybrať správne plutvy na potápanie? Pri výbere dbajte na viacero faktorov. Kvalita plutiev sa skrýva v použitých materiáloch, ich vlastnosti najviac ovplyvňuje dĺžka i tvar listov a vyhotovenie topánky. Platí, že čím dlhšie plutvy, a pevnejšie materiály, tým výkonnejšie, avšak aj fyzicky náročnejšie. Pre rekreačných či začínajúcich potápačov sú z remienkových plutiev vhodné Frog Plus alebo Jet Sport. Z botičkových plutiev odporúčame Pro Star alebo Reaction Pro. Skúsení potápači majú svoje obľúbené modely, ak nie, určite vám dávame do pozornosti skvelé Gara Modular s vymeniteľnými listami.

 

Najpredávanejšie

39
210139210
Značky
 
Farba
Veľkosť

Stránka 1 z 2 - 22 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 22 položiek celkom