Blog

Blog Plutvy.sk

Základná výbava otužilca

Otužovanie je jeden z najstarších spôsobov, ako udržať telo fit. Fyzicky i finančne nenáročná aktivita, ktorá posilní vašu imunitu, zvýši mentálnu i fyzickú odolnosť a celkovo zlepší váš zdravotný stav. Ak sa chystáte na svoje prvé kúpanie, radi vám poradíme, čo budete potrebovať.

Zahmlievanie masiek a okuliarov

Zahmlievanie okuliarov pri plávaní, ale aj masky pri potápaní, alebo šnorchlovaní môže byť nepríjemne, dokonca i nebezpečné. Hmla nielen, že prekáža vo výhľade, môže vás zneistiť, či dezorientovať. 

Najlepšie pomôcky pre detský plavecký kurz

Plavecký kurz predstavuje pre deti prvé vážne zoznámenie sa s vodou. Aby výučba prebiehala podľa vašich predstáv, pripravili sme prehľad pomôcok, ktoré vám spoločné chvíle vo vode spríjemnia.

Aké výhody má plávanie s plutvami?

Plutvy vyberáme, testujeme a tie, ktorým veríme, aj predávame. Preto sa nás často pýtate, aké výhody má plávanie s plutvami? Či by sme ich odporučili pridať do plaveckého tréningu? 

Ako si vybrať celotvárovú masku?

Určite ste sa na dovolenke stretli s ľuďmi, ktorí miesto masky a šnorchla, mali na tvári čosi veľké, čo vyzeralo ako plynová maska. Okamžite si to získalo vašu pozornosť a chceli ste vedieť, čo to je, odkiaľ to majú a ako sa to používa. Zrejme ste časom zistili, že ide o celotvárovú masku na šnorchlovanie.

Plávanie v zime

Plávanie je celoročná športová aktivíta, ktorú si môže dovoliť fyzicky i finančne skutočne každý. Mnohí z nás, keď sa vonku ochladí a vo vode nás už neudržia ani teplé plavky, sa plynule presúvame do plavární a krytých bazénov, aby sme plávali aj v zimnom období.

Nielen, že sa udržiavame v kondícii, spálime prebytočné kalórie, ale zimné plávanie je dobré i pre naše zdravie, ktoré je v chladných mesiacoch atakované chorobami. Odplávané dĺžky sú i skvelým relaxom po náročnom dni.

Aby plávanie bolo príjemné a pohodlné, potrebujeme kvalitnú plaveckú výstroj. Tá základná, pozostáva z plaveckých okuliarov a čapice. Okuliare vám dávajú potrebný prehľad a chránia oči pred chémiou i nečistotami ktoré sa nachádzajú vo vode. Plavecká čiapka udrží dlhšie vlasy mimo tváre, v suchu a hlavu v teple. Dnes je už nutnosťou takmer na každej plavárni.

Ak sa rozhodeme rozvíjať svoju plaveckú techniku, prvou voľbou bývajú plavecké plutvy. Tie nám pomôžu spevniť nohy a spodnú časť tela, pomôžu nám správne držať plaveckú polohu a oživia naše plávanie rýchlosťou. Výborným pomocníkom k plutvám je plavecká doska. Tá udrží vrchnú časť tela nad hladinou a zafixuje ruky. O to viac, teda musia makať nohy.   

plávanie v zime, ako, kde plávať s plutvami v bazéne, plavárni | Plutvy.sk

Ak potrebujeme spevniť ruky a hornú časť tela, pomôžu nám pádla na plávanie. Zväčšia pluchu rúk a zvýšia ich výkon. Ich účinok môžeme zvýšiť v kombinácii s piškótom, ktorý udržiava zadok nad vodou a fixuje nohy.

Spríjemniť pobyt vo vode, alebo pomôcť k lepšiemu výkonu nám môžu aj drobné, ale užitočné doplnky. Najpoužívanejšie sú štuple do uší a štipce na nos, ktoré udržia vodu mimo vašich dutín. Užitočným pomocníkom je aj sprej proti zahmlievaniu. Poznáme to všetci. Na začiatku sa žiadne okuliare nezahmlievajú. No postupom času sa ochranná vrstva zmyje a našim spoločníkom sa stane nepríjemná hmla. Sprej rieši túto nepríjemnosť okamžite. Stačia dve streknutia, chvíľka na zaschnutie a môžete skákať do bazéna s čistým výhľadom.

Na plavárni by nám nemali chýbať topánky alebo žabky do vody, uterák a užitočnou pomôckou je aj vodotesná taška, do ktorej po odplávaní zbalíme mokré veci.

Kompletná plavecká výstroj na plávanie v bazéne | Plutvy.sk

Máme jasno v tom, prečo i v zime plávať, čo k tomu potrebujeme, i ako jednotlivé pomôcky a doplnky použiť. Nič nám nebráni skočiť čím skôr do vody. Vidíme sa v bazéne priatelia! A ak máte otázky, nejasnosti, sme tu pre vás. Neváhajte sa pýtať.

Juraj, Plutvy.sk

Môže vás ešte zaujímať:

Dovolenkové šnorchlovanie

Prežiť plnohodnotnú dovolenku znamená naplno sa ponoriť do objavovania krás krajiny, nielen na súši ale ak to vaša destinácia dovoľuje, aj vo vode. Pestrofarebný podmorský svet je tak neuveriteľne úchvatný, ktorý si mnohý z nás nevedia ani predstaviť. Preto pri plánovaní vašej letnej dovolenky, nevynechajte dovolenkové šnorchlovanie.

Ako začať otužovať

Láka vás otužovanie a neviete ako začať? Máte otázky ohľadom zdravotného stavu? Potrebujete pomocť s výberom topánok a rukavíc? V tom prípade, ste na správnom mieste! Pripravili sme vám odpovede na najčastejšie otázky.

Stránka 1 z 3 - 22 položiek celkom