Spearfishing

Spearfishing je podvodné lovenie rýb za pomoci harpúny. Pod vodu sa vstupuje iba so šnorchlom bez pomoci dýchacieho prístroja. V posledných rokoch záujem o spearfishing mimoriadne vzrastá. Hoci na Slovensku je tento lov zakázaný, nemusíte cestovať ďaleko aby ste si ho mohli vyskúšať. V Chorvátsku, Španielsku, Taliansku ale Grécku, ale aj v mnohých ďalších krajinách je spearfishing považovaný za prirodzený a povolený spôsob lovu rýb a vodných živočíchov. Exotickejšie krajiny kam sa oplatí za rybami s harpúnou vycestovať sú: celá juhovýchodná Ázia, Tanzánia, Južná Afrika, Austrália, Južná Amerika, a viacero oblastí v Karibiku.

Spearfishing je vhodný i pre úplnych začiatočníkov, veď na to aby ste si ulovili nejakú rybu či chobotnicu sa nemusíte ponoriť do veľkej hĺbky. V každom prípade musíte byť veľmi obozretný, pretože more je krásne, no môže byť aj veľmi nevyspytateľné, obzvlášť vo väčších hĺbkach.  Avšak každý by mal pred vstupom do vody zvážiť svoju silu a schopnosti, aby neprišlo k nešťastiu. Podvodný lov nie je iba o tom mať dobrú mušku, je to aj o boji s vlnami či nepolapiteľnými rybami, a niekedy aj so sebou samým. Spearfishing vyžaduje trpezlivosť a odhodlanie, ale určite stojí za to!

profesionalna-vybava-na-spearfishing-lov-harpunov-bratislava-plutvy-sk

Do základnej výbavy spearfishera patrí: harpúna, maska, šnorchel, plutvy, rukavice, v chladnejšej vode neoprén, náhradný šíp a hrot, lanko, sieťka na úlovky a nôž. Lovci sa maskujú prírodnými farbami, v tomto prípade prevládajú modrá, zelená, šedá a čierna.

Spearfishing je výborný relax, pri ktorom uvidíte všetky krásy podmorského sveta. Ak vo vás drieme lovec túžiaci po dobrodružstve, spearfishing je pre vás to pravé. Po prvom love si ho určite zamilujete a budete hľadať ďalšie príležitosti a nové lokality.

 

Najpredávanejšie

7
30217302
Značky
 
Produkt

Stránka 1 z 2 - 30 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 30 položiek celkom