Vianočné darčeky môžete u nás vymeniť alebo vrátiť až do 31.1.2024. Viac informácií ...

Plavecké okuliare

Plavecké okuliare patria do základnej výbavy každého plavca, či už rekreačného alebo profesionálneho. Poskytujú potrebný prehľad pod hladinou, chránia oči pred nečistotami, slanou vodou, chlórom a ostatnou chémiou, ktorá sa v bazénoch používa. Všetky okuliare z našej ponuky sú vybavené UV ochranným filtrom a vrstvou Antifog, ktorá pomáha redukovať ich zahmlievanie.

Základné parametre pri výbere plaveckých okuliarov sú:

  • veľkosť a tvar - s rastúcou veľkosťou plaveckých okuliarov sa zväčšuje výhľad a pohodlie, ktoré poskytujú, avšak taktiež aj odpor vody, ktorý vplýva na rýchlosť a celkový plavecký výkon. Pre kondičných plavcov a triatlonistov sú vhodné napríklad okuliare Kayenne, Bold alebo Vortex. Na plavecké tréningy odporúčame okuliare Air-Speed či AquaPure a pre rekreačných plavcov masku The One alebo Bora. Skúsenejší, nároční a profesionáli plavci odporúčajú veľmi kvalitné okuliare Hyper Elite alebo Cobra Ultra Swipe.
  • farba šošoviek - tmavé zrkadlové šošovky sú obzvlášť vhodné na plávanie na otvorenej vode alebo vo veľmi dobre osvetlených bazénoch. Odrážajú slnečné či umelé žiarenie, čím predchádzajú oslepeniu a zlepšujú tak výhľad. Ekvivalentom sú polarizované šošovky, ktoré sú určené na plávanie v exteriéri. Dymové a farebné šošovky sú vhodné na plávanie ako v interiéri, tak aj v exteriéri a predstavujú kompromis medzi zrkadlovými a čírymi. Priehľadné šošovky sú prioritne určené na plávanie v interiéri alebo v zle osvetlenom prostredí kedy do okuliarov prepúšťajú množstvo svetla a zlepšujú viditeľnosť. Je možné ich využívať aj vo vonkajších bazénoch a na otvorenej vode.

Pri výbere plaveckých okuliarov je dobré si ďalej všímať možnosť nastavenia nosníka a remienka, typ remienka (rozdvojený/celistvý), prevedenie praciek a použité materiály. Viaceré modely okuliarov majú niekoľko prevedení farebnosti šošoviek. Modely ako Xceed, Air-Speed, Biofuse 2.0, AquaPure či HydroPulse ponúkajú prevedenia, ktoré sú vhodné na používanie vo vnútorných aj vonkajších bazénoch či na plávanie na otvorenej vode.

V našej ponuke taktiež nájdete aj dioptrické plavecké okuliare s mínusovými aj plusovými hodnotami. Plavecké okuliare majú na tvár tesne priliehať, majú byť pohodlné a poskytovať dobrý výhľad. Radi vám pri rozhodovaní poradíme a okuliare si môžete u nás v Showroome pred kúpou aj vyskúšať.  
3
701370
Značky
 
 
 
Farba
Level
Použitie
šošovky

Stránka 1 z 3 - 72 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 3 - 72 položiek celkom