Základná výbava otužilca

Otužovanie je jeden z najstarších spôsobov, ako udržať telo fit. Fyzicky i finančne nenáročná aktivita, ktorá posilní vašu imunitu, zvýši mentálu i fyzickú odolnosť a celkovo zlepší váš zdravotný stav. Ak sme vás presvedčili a vy sa chystáte na svoj prvé kúpanie, poradíme vám, čo budete potrebovať.

Otužilci k svojej činnosti potrebujú skutočne minimálnu výbavu. Petože čím viac toho na seba oblečiete, tým menej môžme hovoriť o otužovaní. 

Štandartnou výbavou otrodoxných otužilcov sú klasické lycrové plavky a neoprénové topánky do vody. Topánky sú vhodné, samozrejme nie povinné. Spoľahlivo vás ochránia vás všade tam, kde nepoznáte dno, alebo naň nevidíte. Najobľúbenejším modelom tejto sezóny sú Agama Rock:

Rekreační otužilci, ktorí si viac či menej pravidelne užívajú studený kúpeľ používajú aj neoprénové rukavice a čiapky. Rukavice výborne chránia v chlade, pretože prsty ako prvé začínajú krehnúť, čo prechádza až do nepríjemnej bolesti. Kombinácia rukavíc a topánok vám dovolí užívať si príjemné ihličky po tele o niečo dlhšie. Čiapka je jasnou voľbou, pretože cez hlavu uniká najviac tepla. Ak pri plávaní ponárate aj hlavu, siahnite po neoprénovej. 

Doplnkovou výbavou môžu byť štuple do uší, štipec na nos, pri zimnom plávaní plavecké okuliare. Ak plávate často sami, vašu bezpečnosť môžete zvýšiť nafukovacou plaveckou bójou. Tá môže poslúžiť ako opora, ale hlavne, ako dobre viditeľný orientačný bod. 

Celú ponuku pre otužilcov si môžete pozrieť kliknutím na obrázok:

Vysoké neoprénové topánky na otužovanie - v obchode Plutvy.sk

Takáto výbava vám pri troche starostlivosti vydrží roky. Stačí ju vždy po použití opláchnuť v čistej vode a nechať voľne vysušiť. 

Plutvy.sk, Juraj

Prevádzkovateľ webu 22 s.r.o., ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webe súbory cookies pre zlepšovanie prostredia webových stránok, na analytické účely a pre cielenú reklamu. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.