PREDAJŇA v Bratislave je OTVORENÁ v pracovné dni od 8:30 do 17:00. Všetok tovar označený SKLADOM si môžete vyskúšať a kúpiť.

Vychytaná výbava na plaváreň

 

Plávanie je celoročná športová aktivita, ktorú si fyzicky aj finančne zvládne skutočne každý. Mnohí z nás, keď sa vonku ochladí a vo vode nás už neudržia ani teplé plavky, sa plynule presúvame do plavární a krytých bazénov, aby sme plávali aj v zimnom období.

 

Nielen, že sa udržiavame v kondícii, spálime prebytočné kalórie, ale zimné plávanie je dobré aj pre posilnenie zdravia, ktoré je v chladných mesiacoch atakované chorobami. Odplávané dĺžky sú navyše skvelým relaxom aj po náročnom dni ako aktívna forma oddychu.

Aby bolo plávanie príjemné, pohodlné a efektívne, potrebujeme kvalitnú výbavu. Základná, pozostáva z plaveckých okuliarov, čiapky a plaviek. Okuliare vám dávajú potrebný výhľad, chránia oči pred chémiou a nečistotami, ktoré sa nachádzajú vo vode a aj pred samotným špliechaním. Plavecká čiapka zabraňuje vypadávaniu vlasov do vody, pomáha s dynamikou plávania a udržuje aj dlhšie vlasy mimo tváre. Čiapka je často plavárňami priamo vyžadovaná a to najmä z hygienických dôvodov.

Ak sa rozhodnete rozvíjať svoju plaveckú techniku a efektívnejšie posilniť svalstvo, prvou voľbou sú plavecké plutvy. Tie pomáhajú spevniť nohy a celú spodnú časť tela; pomáhajú správne držať plavecký postoj a oživia naše plávanie rýchlosťou. Výborným pomocníkom k plutvám je plavecká doska. Tá udrží vrchnú časť tela nad hladinou a zafixuje ruky. O to viac, teda zapájame nohy.

 

plávanie s plutvami v bazéne, pravidelný tréning

 

 

Ak potrebujete naopak spevniť ruky a hornú časť tela, používajte plavecké pádla - zväčšujú plochu rúk, zvyšujú odpor vody, a tým výkon. Ich efekt môžete podporiť kombináciou s plaveckou piškótou, ktorá udržiava zadok nad vodou, fixuje nohy a vyvoláva zvýšenú prácu rukami.

Spríjemniť pobyt vo vode alebo pomôcť k lepšiemu výkonu nám môžu aj drobné, ale užitočné doplnky. Najpoužívanejšie sú štuple do uší a štipce na nos, ktoré udržia vodu mimo vašich dutín. Užitočným pomocníkom sú aj prípravky proti zahmlievaniu. Poznáme to všetci - na začiatku sa žiadne okuliare nezahmlievajú, no postupom času sa ochranná vrstva zmyje a našim spoločníkom sa stane nepríjemná hmla. Sprej rieši túto nepríjemnosť prakticky okamžite. Stačí streknutie prípravku, chvíľka na zaschnutie a môžete skákať do bazéna s čistým výhľadom :) Prečítajte si náš návod, ako riešiť problém zahmlievania.

Na plavárni by nám nemali chýbať bezpečné šlapky alebo   topánky do vody, uterák a užitočnou pomôckou je aj vodotesná taška, do ktorej po odplávaní zbalíme mokré veci.

Veríme, že sme vám pomohli sa zorientovať v plaveckých pomôckach, ktoré môžete využívať počas zimny pre svoj tréning. Ak máte otázky, potrebujete sa poradiť, neváhajte nám zavolať, alebo sa zastavte priamo v predajni Plutvy.sk v Bratislave.