Vianočné darčeky môžete u nás vymeniť alebo vrátiť až do 31.1.2024. Viac informácií ...

Plávanie v zime

Plávanie je celoročná športová aktivíta, ktorú si môže dovoliť fyzicky i finančne skutočne každý. Mnohí z nás, keď sa vonku ochladí a vo vode nás už neudržia ani teplé plavky, sa plynule presúvame do plavární a krytých bazénov, aby sme plávali aj v zimnom období.

Nielen, že sa udržiavame v kondícii, spálime prebytočné kalórie, ale zimné plávanie je dobré i pre naše zdravie, ktoré je v chladných mesiacoch atakované chorobami. Odplávané dĺžky sú i skvelým relaxom po náročnom dni.

Aby plávanie bolo príjemné a pohodlné, potrebujeme kvalitnú plaveckú výstroj. Tá základná, pozostáva z plaveckých okuliarov a čapice. Okuliare vám dávajú potrebný prehľad a chránia oči pred chémiou i nečistotami ktoré sa nachádzajú vo vode. Plavecká čiapka udrží dlhšie vlasy mimo tváre, v suchu a hlavu v teple. Dnes je už nutnosťou takmer na každej plavárni.

Ak sa rozhodeme rozvíjať svoju plaveckú techniku, prvou voľbou bývajú plavecké plutvy. Tie nám pomôžu spevniť nohy a spodnú časť tela, pomôžu nám správne držať plaveckú polohu a oživia naše plávanie rýchlosťou. Výborným pomocníkom k plutvám je plavecká doska. Tá udrží vrchnú časť tela nad hladinou a zafixuje ruky. O to viac, teda musia makať nohy.   

plávanie v zime, ako, kde plávať s plutvami v bazéne, plavárni | Plutvy.sk

Ak potrebujeme spevniť ruky a hornú časť tela, pomôžu nám pádla na plávanie. Zväčšia pluchu rúk a zvýšia ich výkon. Ich účinok môžeme zvýšiť v kombinácii s piškótom, ktorý udržiava zadok nad vodou a fixuje nohy.

Spríjemniť pobyt vo vode, alebo pomôcť k lepšiemu výkonu nám môžu aj drobné, ale užitočné doplnky. Najpoužívanejšie sú štuple do uší a štipce na nos, ktoré udržia vodu mimo vašich dutín. Užitočným pomocníkom je aj sprej proti zahmlievaniu. Poznáme to všetci. Na začiatku sa žiadne okuliare nezahmlievajú. No postupom času sa ochranná vrstva zmyje a našim spoločníkom sa stane nepríjemná hmla. Sprej rieši túto nepríjemnosť okamžite. Stačia dve streknutia, chvíľka na zaschnutie a môžete skákať do bazéna s čistým výhľadom.

Na plavárni by nám nemali chýbať topánky alebo žabky do vody, uterák a užitočnou pomôckou je aj vodotesná taška, do ktorej po odplávaní zbalíme mokré veci.

Kompletná plavecká výstroj na plávanie v bazéne | Plutvy.sk

Máme jasno v tom, prečo i v zime plávať, čo k tomu potrebujeme, i ako jednotlivé pomôcky a doplnky použiť. Nič nám nebráni skočiť čím skôr do vody. Vidíme sa v bazéne priatelia! A ak máte otázky, nejasnosti, sme tu pre vás. Neváhajte sa pýtať.

Juraj, Plutvy.sk

Môže vás ešte zaujímať: