Nová adresa! Odberné miesto a showroom Plutvy.sk nájdete na Šustekovej 10.

Vyberáme správne plavecké okuliare

 

Žiadne plavecké  okuliare, nesadnú všetkým, takisto ako nenájdete tvár, na ktorú by sadli každé okuliare. Každý sme iný, so špecifickými črtami tváre, a preto každému sedia iné okuliare. Ak budete čítať ďalej, dozviete sa ktorý model je vhodný pre vás.

Zateká vám do okuliarov?

Obočie, nadočnicové oblúky, ostré črty tváre, materské znamienko, to je len zopár z dôvodov, prečo vám môžu okuliare zatekať. Siahnite po okuliaroch so širokým, kvalitným tesnením, krtoré prekryje slabé miesta a umožní vam opäť plávať bez starostí. Spoľahnúť sa môžte na Cressi Saturn Crystal, alebo AquaSphere Vista, oboje z kvalitných materiálov, výborne sedia na tvári a tesnia. 

Zahmlievajú sa vám plavecké okuliare?

Zahmlievanie je bežný problém. Rozdielne teploty vášho tela, vzduchu, vody a vlhké prostredie vytvárajú malé kvapôčky vody, ktorá sa usádzajú na vnútornej strane okuliarov. Výrobca naimpregnuje vnútornú stranu šošoviek vrstvou proti zahmlievaniu, ale tú postupne z okuliarov vymyjete. Riešenie je jednoduché, použite prostriedok proti zahmlievaniu, tzv Anti-fog. Ten nanesiete na šošovky z vnútornej strany, necháte uschnúť a na pár desiatok minút máte opäť krásny výhľad. Následne len zopakujete postup. 

Potrebujete dioptrické plavecké okuliare?

Okuliare Speedo Pulse môžete mať s dioptrismi od -1,5 do -8, a Cressi Nuoto od -1,5 do -6 dioptrií.  

Potrebujete okuliare na plávanie vonku?

Ak plávete často vonku, pre zníženie oslnenia, odleskov siahnite po zrkadlových, polarizovaných alebo farebných šošovkách. Napríklad Speedo Mariner alebo fotochromatické Cressi Fox.

Saturn Crystal plavecké okuliare

Aká farba šošoviek je pre mňa vhodná?
  • Zrkadlové šošovky môže byť použité na akékoľvek okuliare. Šošovky si zahovávajú bežné vlastnosti a výborne tlmia jas a oslnenie. Náš tip: Speedo AquaPulse Max Mirror 2 a Speedo Mariner Mirror.
  • Dymové šošovky znižujú priepustnosť svetla do očí a celkový jas, bez nadmerného skreslenia farieb. Vhodné sú najmä na letné plávanie vonku. Náš tip: Speedo Rift a Cressi Flash
  • Modré šošovky znižujú povrchové osvetlenie a poskytujú väčšiu viditeľnosť v jasnom svetle. Vhodné sú na plaváreň i plávanie vonku. Náš tip: Speedo Aquapure a Speedo Rift.
  • Zelené šošovky minimalizujú skreslenie farieb pri nízkom osvetlení. Vhodné najmä na plávanie v krytej plavárni. Náš tip: Speedo Mariner Mirror.
  • Fialové šošovky, ich cieľom je znížiť povrchové osvetlenie z vody a poskytnúť väčšiu viditeľnosť v jasnom svetle. Vhodné na plávanie vo vnútri, i vonku.
  • Ružové šošovky ponúkajú najlepší kontrast proti zelenému a modrému pozadiu. Vhodné do bazéna i na otvorené vody.
  • Červené šošovky výborne zvyšujú kontrast najmä pri slabšom osvetlení. Ich farebné spektrum výrazne mení farby.
  • Priehľadné šošovky ponúkajú čistý výhľad, plné spektrum farieb. Vhodné sú najmä na plávanie v uzavretých priestoroch. Náš tip: Speedo AquaPure a Cressi Fox.

 

Okuliare vám nedržia na tvári, šmýkajú sa?

Vyberte si okuliare so širokým, alebo rozdvojeným remienkom, ktorý vám okuliare uchytí na dvoch miestach naraz. Dobrou voľbou sú Cressi Right a Speedo Rift.

Tlačia vás okuliare na očiach? Zanechávajú nepekné otlačenie?

Siahnite po väčších okuliaroch so širším rámom, ktoré nebudú namáhať citlivú pokožku okolo očí. Dobrým modelom je Cressi Planet alebo Speedo AquaPulse Max Mirror 2 s anatomicky tvarovaným silikónom.

Žiadne okuliare na vás nevyzerajú dobre? Nevyzeráte v nich "cool"?

Niektoré okuliare sú štýlové, úplne automaticky priťahujú pozornosť a sú "lapačom pohľadov". Pre ženy sú to Cressi Saturn Crystal v ružovej farbe, muži zaujmú modelom Speedo AquaPulse Max Mirror 2.

Ak pominieme zopár skutočne nevhodných modelov, ktoré môžete nájsť v supermarketoch niekde medzi záhradnou technikou a zimnými pnuematikami, zlé okuliare neexistujú. Len zle zvolený model, ktorý vám nesadne. Aby sa to nestalo aj vám, radi vám pri výbere pomôžeme, poradíme, stačí nám zavolať. 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.