3+1 výhody plávania s plutvami

 
Na plutvy sme skutoční odborníci. Vyberáme ich, testujeme a predávame. Preto sa často stretávame s otázkami, aké má plávanie s plutvami výhody? Prípadne či ich pridať do plaveckého tréningu? Spísali sme pre vás 3+1 základne zásadné dôvody, prečo plavecké plutvy do svojej výbavy zaradiť.

 

1. Lepšia plavecká poloha

Pri plávaní s plutvami je telo pri každom zábere nadnášané, menej sa ponára do vody. Váš pohyb je vďaka tomu hydrodynamickejší, plynulejší a plávate ľahšie a rýchlejšie.

2. Nohy sú pružnejšie a pevnejšie.  

Väčšia plocha plutiev prinúti vaše nohy k väčšiemu rozsahu pohybu, ako pri klasickom plávaní. Vaše členky sa budú viac ohýbať a namáhať, čo zvyšuje ich flexibilitu. Bonusom je, že väčší odpor vody, ktorý pri plávaní s plutvami prekonávate, spevňuje nohy.

Plavecké plutvy výhody a skúsenosti plávania s plutvami

Plavecké plutvy máme skladom. Pri ich výbere či voľbe celej plaveckej výbavy vám radi pomôžeme, poradíme.

3. Zvyšujú rýchlosť plávania.

Pravidelný tréning s plutvami vás naučí synchronizovať všetky činnosti vo väčšej rýchlosti. Vaše pohyby budú rýchlejšie, vaše ruky a nohy musia poriade zabrať a vy sa naučíte lepšie využívať ich silu. A tento návyk vám zostane aj keď budete plávať bez plutiev, na boso. S jediným rozdielom - bez plutiev sa unavíte rýchlejšie. 

+1. Spálite viac kalórií, tvarujete nohy a zadok

Čoraz viac žien i mužov každého veku pravidelne pláva, aby sa udržiavali v kondícii, spálili prebytočné kalórie a vytvarovali citlivé partie. Plutvy sú na to skvelým pomocníkom. Pravidelný pohyb vo vode je veľmi účinný v boji s tukovými vankúšikmi a väčšia plucha plutiev prinúti svaly viac pracovať. 

Ak to myslíte s plávaním vážne, dôvodov si nájdete určite viac.

Juraj, Plutvy.sk

 

Mohlo by vás ešte zaujímať: Ako začať plávať alebo ako plávať v zime.