5 dôvodov, prečo je vlastná výbava lepšia, ako požičaná

Zvažujete či si kúpiť vlastnú výbavu, alebo si požičať ? Vybrali sme pre vás 5 dôvodov, prečo je vlastná lepšia.

Čistota.

Nosili by ste potápačskú masku po niekom cudzom ? Obliekali by ste si neoprén po iných turistoch ? A čo šnorchel ? Ani použitý šnorchel vám nepekáža ? Sme presvedčení, že sa budete cítiť lepšie s vedomím, že ste jediný, kto dané veci používal. 

Starostlivosť

S čistotou priamo súvisí aj starostlivosť. U vlastnej výbavy presne viete v akom je stave, kto a kedy používal, a ako je udržiavaná. Vďaka tomu získate pri potápaní alebošnorchlovaní istotu, že všetko bude fungovať ako má. 

kompletná výbava na potápanie a šnorchlovanie

Znalosť a ovládanie

Nebude vám do tejto masky zatekať ? Sadnú mi tieto plutvy ? Alebo neoprén ?  Nestrácate čas skúšaním a spoznávaním ako funguje požicaná výbava. Vlastnú výbavu nepotrebujete spoznávať. Oblečiete sa a môžete skočiť hneď do vody. 

Správna veľkosť

Veľká časť zážitku z potápania, aj šnorchlovania pramení z toho, ako sa vo vode cítite. Ak vám bude neoprén voľný, plutvy veľké a maska úzka, tieto starosti vám znejpríjemnia krásny ponor, v horšom prípade celú dovolenku.

Celková cena

Samozrejme, prenájom je lacnejší. Jednorázovo. Ak to však s potápaním, alebo šnorchlovaním myslíte vážne, pripravte sa na to, že budete platiť za prenájom v každej destinácii. Po čase zistíte, že ste už dávno ste celú výbavu preplatili. Ak okamžite nemáte peniaze na všetko, radšej si šetrite a nakupujte postupne. Začnite neoprénom, alebo maskou a postupne pridávajte.

Masky, šnorchle, neoprény a ďalšiu výbavu môžete kúpiť aj "z druhej ruky". Uistite sa však, že o všetko bolo dobre postarané. Ak sa rozhodnete pre nákup u nás, veľmi radi vám s výberom pomôžeme, poradíme.

  Plutvy.sk špecialisti na výbavu pre potápačov a šnorchlistov

Mohlo by vás ešte zaujímať: Ako vybrať potápačskú masku, alebo ako vybrať neoprén.