PREDAJŇA v Bratislave je OTVORENÁ v pracovné dni od 8:30 do 17:00. Všetok tovar označený SKLADOM si môžete vyskúšať a kúpiť.

Gumová harpúna Omer Cayman Cave Sport

 

Gumená harpúna od Omer vhodná pre začiatočníkov aj pokročilých. Kvalitné materiály a jednoduché použitie.

Dostupnosť Zvoľte variant Skladom (1 ks) Skladom (1 ks) 7 dní 7 dní
Variant
Môžeme doručiť do
17.7.24 17.7.24 26.7.24 26.7.24
Cena 113,83 € 116,58 € 122,17 € 124,92 € od 113,83 € bez DPH
136,60 € 139,90 € 146,60 € 149,90 € od 136,60 €    
Značka Omer
Kategória Harpúny
 

Omer Cayman Cave Sport je gumová harpúna vhodná pre začiatočníkov aj pokročilých sperfisherov. Je skvelá najmä do plytšej vody, zátoky, či do jaskyne. Slúži na lovenie menšej a stredne veľkej koristi, pričom jej obsluha je veľmi jednoduchá Súčasťou balenia sú dvojité napínacie gumy, štandardná vidlička, oceľový šíp, štvorzubec a lanko.

Omer Cayman Cave Sport  má telo vyrobené z veľmi kvalitného 28mm eloxovaného hliníku, ktorý je charakteristický svojou ľahkou, ale pevnou štruktúrou. Šíp je z nehrdzavejúcej ocele, na konci so 6,5mm závitom s nasadeným štvorzubcom. Dvojité gumy s hrúbkou 16mm sú pevné, zlepšujú silu výstrelu a sú ukotvené v hlavni harpúny. Na opačnom konci sú gumy ukončené a spojené skrutkami štandardnou vidličkou. Ergonomická rukovať skvele padne do dlane a dobre sa drží. Rukoväť harpúny je výraznej bielej farby, preto ak by vám náhodou spadla, ľahko ju vo vode uvidíte a nájdete.
harpúna Omer Camyan Cave Sport pre začínajúcich i pokročilých spearfisherov

  • telo z 28mm eloxovaného hliníku
  • oceľový šíp so závitom 6,5mm
  • štvorzubec Omer
  • štandardná vidlička
  • 16mm Top Energy guma
  • nylonové lanko
  • rukoväť Cayman

DOPLNKOVÁ VÝBAVA:

K harpúne Omer Cayman Cave Sport je možné doplniť prídavnú kruhovú gumu, ktorá sa osádza pod hlavné gumy, v ,,oku" na hlavni. Odporúčame použiť gumu Performer 2 alebo cenovo výhodnejšiu, ale funkčne rovnakú Salvimar S400. Prídavná guma prioritne slúži na zvýšenie sily a presnosti výstrelu, ale aj ako náhradná guma v prípade nečakaného zlyhania hlavnej gumy.
Ak by ste k harpúne radi doplnili aj navijak, odporúčame vám Salvimar Mini 50, pričom ja jeho pripevnenie je potrebné využiť adaptér. Navijak uľahčuje obsluhu harpúny, resp. navíjanie lanka a priťahovanie ulovenej koristi.
Štvorzubec, ktorý je súčasťou balenia zvyšuje šancu na úspešný lov a je vhodný na lov menšej koristi. K dispozícií je ďalej aj klasický hrot alebo Mini Hrot.

Súčasťou základnej výbavy spearfishera je ďalej napríklad nôž, sieťka či lanko na úlovok. Medzi najobľúbenejšie nože patria Salvimar Goemon, ktorým je možné aj napraviť ohnutý šíp alebo úzky špicatý nôž Ares.

ZÁKLADNÉ PRÍSLUŠENSTVO:

Šíp: so 6,5mm závitom Salvimar Tahitiana 
Hrot: klasický hrot, trojzubec Salvimar, štvorzubec Omer
Gumy: dvojité gumy Salvimar S400 s hrúbkou 16 alebo 17,5mm
Vidlička: Salvimar
Lanko: silné 1mm/150kg Sagola Mono, klasické 1,5mm/120kg Dyneema, základné 1,7mm/90kg Polyester, PVC lanko TNylon

STAROSTLIVOSŤ:

Aby ste životnosť harpúny predĺžili a dlhšiu dobu zachovali jej pôvodné vlastnosti, po každom použití ju odporúčame premyť v sladkej, obyčajnej vode, aby ste odstránili morskú soľ. Na mazacie mechanických častí odporúčame používať olej Salvimar a na gumy, UV ochrannú silikónovú emulziu.

 

Podobné produkty

Produkt (?) Harpúny
Typ (?) Gumové

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
5
3x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Omer, pod značkou Omersub je talianský výrobca harpún a príslušenstva pre začínajúcich i špičkových spearfisherov. Firma bola založená v roku 1970 v severnom Taliansku. Zakladateľ, Valentino Grassi získal počiatočné znalosti i skúsenosti od výrobcu strelných zbraní Beretta, ktorý do firmy vstúpil aj investíciou.

Dnes je značka Omersub synonymom svetovej špičky vo výrobe kvalitných pneumatických i gumových harpún, príslušenstva a výstroja pre spearfisherov a freediverov. Značke Omersub dôverujú milovníci lovu rýb vo viac ako 70 krajinách sveta.