PREDAJŇA v Bratislave je OTVORENÁ v pracovné dni od 8:30 do 17:00. Všetok tovar označený SKLADOM si môžete vyskúšať a kúpiť.

Ako odskúšať tesnenie masky

 

U potápačskej masky je veľmi dôležité, aby správne sedela na tvári. Vďaka tomu vám bude dobre tesniť, nebude zatekať a poskytne najlepší výhľad. Aj z vlastnej skúsenosti vieme, že ak je maska správne nasadená, tak je objavovanie podmorského dna komfortnejšie a zážitok je intenzívnejší. Preto sme pre vás pripravili jednoduchý návod, ako si masku správne nasadiť a overiť, či vám pri používaní nebude zatekať. 

 

ZAČNITE SPRÁVNYM NASADENÍM MASKY

  • Držte masku / okuliare pred tvárou, tak aby nos smeroval do “vrecka“ na nos.
  • Skontrolujte či silikónová sukňa kopíruje vašu tvár. Uistite sa, že konce remienkov alebo vlasy sa nenachádzajú pod sukňou masky. V takom prípade by silikón netesnil a voda by pretekala do potápačských okuliarov.
  • Spodná časť sukne by mala priliehať medzi spodnou časťou nosa a hornou perou, približne v strede.
  • Masku priložte k tvári a prevlečte remienok cez hlavu. Remienok by mal prechádzať tesne nad ušami, v rovnej časti ako nosíte slnečné okuliare. 
  • Skontrolujte, či maska pekne sedí – sukňa masky pekne kopíruje tvár nie je zohnutá dovnútra, vlasy sa nenachádzajú pod maskou.
  • Pohľadom do zrkadla skontrolujte polohu očí. Tie by mali byť približne uprostred masky. Ak sa tesnenie takmer dotýka očí, maska je malá a potrebujete väčšiu.
  • Pokiaľ máte pocit voľnosti, utiahnite remienok. Masku nemusíte skladať z tváre, jednoducho chytíte konce remienka a jemne ich zatiahnete. Nezaťahujte ich prisilno, pretože jemný silikón na sukni masky sa môže tlakom prehnúť a tesniaca plocha sa zmenší.

 

 

 

SKONTROLUJTE TESNENIE MASKY

Či vám maska dobre tesní si overíte opäť jednoducho:

  • Po priložení masku k tvárí pritlačtezhlboka na nadýchnite nosom. Maska by sa vám mala prisať na tvár bez toho, aby ste ju držali rukami. Ak takto vydrží aspoň pár sekúnd, do masky sa nedostáva vzduch a dobre tesní. Ak vzduch uniká, okuliare nesedia a pri šnorchlovaní či potápaní vám voda pretečie dovnútra.
  • U pánov s fúzami môže byť ťažké masku "prisať", pretože fúzy nedovolia maske dôkladne priľnúť na pokožku. Ideálnym riešením je sa oholiť. Ak o tom nechcete ani počuť, skúste fúzy dôkladne nakrémovať, aby ste vyplnili nerovnosti a výrazne znížite únik vzduchu. Počítajte s tým, že takéto riešenie nie je 100% a najmä pri dlhšom šnorchlovaní sa do masky trocha vody dostane. Pre "fúzačov" sú vhodné masky, ktoré sú okolo úst a líc viac vykrojené, alebo nepotrebujú pod nosom toľko priestoru.

 

.
.
.

Ak máte k potápačským maskám doplňujúce otázky, potrebujete si overiť správnosť výberu, alebo sa poradiť, neváhajte nám zavolať, alebo napísať. Radi vám pomôžeme.

 

Servis, opravy a starostlivosť o plavecké okuliare, Plutvy.sk

Môže vás zaujímať: