PREDAJŇA v Bratislave je OTVORENÁ v pracovné dni od 8:30 do 17:00. Všetok tovar označený SKLADOM si môžete vyskúšať a kúpiť.

Starostlivosť o šnorchel

Starostlivosťou o šnorchel, rovnako ako o všetky šnorchlovacie pomôcky, zabezpečujeme plnú funkčnosť a predlžujeme jeho životnosť. Údržba a starostlivosť o šnorchel je veľmi jednoduchá. Pripravili sme pre vás rady, ako sa o šnorchel správne postarať, aby vám spoľahlivo slúžil čo najdlhšie.

 

  • Pred prvým použitím odporúčame šnorchel opláchnuť v čistej vode – zbavíte ho tak nečistôt, ktoré sa na neho mohli zachytiť pri výrobe či preprave. Zvlášť pozornosť venujte náustku.
  • Po každom použití šnorchel prepláchnite čistou vodou. Piesok, sliny, ale najmä soľ a mikroorganizmy môžu zaschnúť a usadiť sa na krehkých častiach a poškodiť ich. Veľmi krehká je pri suchých šnorchloch klapka alebo plavák, ktorý trubicu uzatvára pri hlbšom zanorení. Pri obalení soľou strácajú svoju pohyblivosť a nemôžu správne plniť svoju funkciu. Dôkladne preplachovanie klapiek, výdychových ventilov a náustkov, je hlavným a najdôležitejším bodom pri starostlivosti o šnorchel.
  • Po umytí je potrebné šnorchel nechať voľne vysušiť. Nikdy nenechávajte šnorchel sušiť na priamom slnku alebo na umelých zdrojoch tepla. Tie ho môžu zdeformovať a zničiť.
  • Chráňte šnorchel pred mechanickým poškodením, a to najmä pred nárazmi, údermi, ale aj pred prehryznutím náustku. Hrubé zaobchádzanie s akoukoľvek súčasťou šnorchla ho môže trvalo poškodiť a stáva sa nefunkčným.
  • Tak ako starostlivosť, dôležité je aj skladovanie šnorchla na obdobie kedy sa nepoužíva alebo pri preprave. Musí byť vždy kompletne suchý pretože uzatvorený vo vrecku alebo taške môže začať plesnivieť, a keďže sa vkladá do úst, nie len že sa znehodnotí, ale môže ohroziť vaše zdravie. Odporúčame ho uložiť na tmavé miesto s izbovou teplotou.