PREDAJŇA v Bratislave je OTVORENÁ v pracovné dni od 8:30 do 17:00. Všetok tovar označený SKLADOM si môžete vyskúšať a kúpiť.

Plavecké okuliare Arena

Plavecké okuliare patria do základnej výbavy každého plavca, či už rekreačného alebo profesionálneho. Poskytujú potrebný prehľad pod hladinou, chránia oči pred nečistotami, slanou vodou, chlórom a ostatnou chémiou, ktorá sa v bazénoch používa. Všetky okuliare z našej ponuky sú vybavené UV ochranným filtrom a vrstvou Antifog, ktorá pomáha redukovať ich zahmlievanie.

Základné parametre pri výbere plaveckých okuliarov sú:

  • veľkosť a tvar - s rastúcou veľkosťou plaveckých okuliarov sa zväčšuje výhľad a pohodlie, ktoré poskytujú, avšak taktiež aj odpor vody, ktorý vplýva na rýchlosť a celkový plavecký výkon. Pre kondičných plavcov a triatlonistov sú vhodné napríklad okuliare Kayenne, Bold alebo Vortex. Na plavecké tréningy odporúčame okuliare Air-Speed či AquaPure a pre rekreačných plavcov masku The One alebo Bora. Skúsenejší, nároční a profesionáli plavci odporúčajú veľmi kvalitné okuliare Hyper Elite alebo Cobra Ultra Swipe.
  • farba šošoviek - tmavé zrkadlové šošovky sú obzvlášť vhodné na plávanie na otvorenej vode alebo vo veľmi dobre osvetlených bazénoch. Odrážajú slnečné či umelé žiarenie, čím predchádzajú oslepeniu a zlepšujú tak výhľad. Ekvivalentom sú polarizované šošovky, ktoré sú určené na plávanie v exteriéri. Dymové a farebné šošovky sú vhodné na plávanie ako v interiéri, tak aj v exteriéri a predstavujú kompromis medzi zrkadlovými a čírymi. Priehľadné šošovky sú prioritne určené na plávanie v interiéri alebo v zle osvetlenom prostredí kedy do okuliarov prepúšťajú množstvo svetla a zlepšujú viditeľnosť. Je možné ich využívať aj vo vonkajších bazénoch a na otvorenej vode.

Pri výbere plaveckých okuliarov je dobré si ďalej všímať možnosť nastavenia nosníka a remienka, typ remienka (rozdvojený/celistvý), prevedenie praciek a použité materiály. Viaceré modely okuliarov majú niekoľko prevedení farebnosti šošoviek. Modely ako Xceed, Air-Speed, Biofuse 2.0, AquaPure či HydroPulse ponúkajú prevedenia, ktoré sú vhodné na používanie vo vnútorných aj vonkajších bazénoch či na plávanie na otvorenej vode.

V našej ponuke taktiež nájdete aj dioptrické plavecké okuliare s mínusovými aj plusovými hodnotami. Plavecké okuliare majú na tvár tesne priliehať, majú byť pohodlné a poskytovať dobrý výhľad. Radi vám pri rozhodovaní poradíme a okuliare si môžete u nás v Showroome pred kúpou aj vyskúšať.  
10
8611086
Značky
 
 
 
Farba
Level
Použitie
šošovky

Stránka 1 z 1 - 14 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 14 položiek celkom