PREDAJŇA v Bratislave je OTVORENÁ v pracovné dni od 8:30 do 17:00. Všetok tovar označený SKLADOM si môžete vyskúšať a kúpiť.

Neoprénové šortky Zone3 Originals 5/3MM

 

Neoprénové šortky určené na aktívne plávanie v bazéne alebo na otvorenej vode. Vyrobené sú z kombinácie 5 a 3 mm neoprénu.

Dostupnosť Zvoľte variant Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné Skladom (1 ks) Skladom (1 ks)
Variant
Môžeme doručiť do
- - 17.7.24 17.7.24
Cena 65,33 € bez DPH
78,40 €    
Značka Zone3
Kategória Neoprénové plavky, tričká a šortky
 

Zone3 Buoyancy Originals sú špičkové neoprénové šortky určené pre plavcov a triatlonistov. Sú zhotovené z 3 mm neoprénu po vnútornej strane a 5 mm neoprénu po stranách. 3 mm neoprén poskytuje dostatočnú flexibilitu, zatiaľ čo bočné panely z 5 mm neoprénu podporujú rotáciu bedra pri každom ťahu a potrebný vztlak.

Šortky Zone3 Buoyancy boli uvedené na trh už v roku 2008. Už viac ako desaťročie pomáhajú mnohým plavcom zlepšiť svoju techniku plávania a polohu tela vo vode. Sú vyrobené z prvotriedneho neoprénu Yamamoto, zošité a zlepené rovnakým spôsobom ako triatlonové neoprénové obleky

Na čo sú tieto plavky určené?

Pre začínajúcich alebo stredne pokročilých plavcov je hlavným faktorom, ktorý im bráni v rýchlejšom plávaní, nedostatok stability v jadre a nohách. Sila a technika ich ramien je dobrá, ale pretože nie sú v správnej horizontálne polohe (na hladine vody), vytvárajú veľa odporu a „mŕtvej váhy“, čo sťažuje efektívne plávanie. 

Vďaka týmto šortkám si plavec zvykne plávať v správnej - efektívnej vodorovnej polohe. Pomáhajú vytvárať správny vzor toho, ako by sa plavec mal cítiť vo vode. Taktiež umožňujú plavcovi sústrediť sa na efektívnejšie kopanie nôh a lepšie kĺzanie sa vpred pri každom ťahu bez toho, aby ste sa cítili ako „potápajúci sa nohu“.

S extra podporou vztlaku sa plavec môže viac sústrediť na techniku ruky, bez neustáleho boja udržať boky a nohy v správnej polohe vo vode. Používať ich môžete aj počas letných tréningov, kedy je na celotelový neoprén príliš horúco a voda je teplá.

plavecke-sortky-zone3-originals-5-3-plutvy-sk

Nosiť ich môžete aj na bežných plavkách.

Zone3 Buoyancy Originals v skratke:

 • neoprénové šortky
 • určené na plávanie a aktívny tréning 
 • použiť ich môžete v mori, jazere alebo v bazéne
 • vyrobené zo špičkového Yamamoto neoprénu
 • vyrobené z 2 hrúbok materiálu:
  • 3 mm neoprén po vnútornej strane
  • 5 mm neoprén po vonkajšej strane - boky
 • švy sú šité flatlockom a zlepené
 • poskytujú potrebný vztlak a zlepšujú polohu tela 
 • šortky je možné utiahnuť v páse šnúrkou
 • vhodné pre ženy aj mužov

TABUĽKA VEĽKOSTÍ:

Zone3 Buoyancy triatlon short tabuľka veľkostí

Čím je neoprén Yamamoto výnimočný?

 
Yamamoto je japonská firma, ktorá sa venuje vyrábaniu neoprénového materiálu už od roku 1961. Ponúkli prvý neoprénový materiál v Japonsku, ktorý kombinoval vysokú funkčnosť a flexibilitu v čase, keď boli neoprénové obleky primárne zložené z ťažkej a tuhej gumy používanej v pneumatikách.
 
Dnes sa tento materiál používa na výrobu neoprénových oblekov špeciálne určených pre profesionálnych plavcov. Čím je výnimočný? 
 
 • Mimoriadne nízky odpor - Neoprén má špeciálne spracovaný povrch, ktorý odpudzuje vodu
 • Flexibilita a lepší komfort - Neoprén poskytuje lepší komfort. To taktiež zaručuje bezproblémový rozsah pohybu pri plávaní. Rozsah pohyblivosti je až o 7-krát vyšší ako u bežných neoprénov a rozdiel je cítiť už pri obliekaní a pohybe na suchu.
 • Vysoká termoizolácia - Vďaka jeho úprave má až o 40 % lepšie termoizolačné vlastnosti ako bežný neoprén. Udržuje telo v teple a tak zvyšuje výkon
 • Nízka hmotnosť - Vďaka svojim hydrofóbnym vlastnostiam, neoprén neabsorbuje vodu a tak je ľahší.
 • Vysoká odolnosť - Neoprén je veľmi trvanlivý

O VÝROBCOVI:

Zone3 je známa britská spoločnosť, ktorá vyrába neoprénové obleky a doplnky na triatlon od roku 2007. Ich produkty sú navrhnuté v spolupráci so športovcami. Jedná sa o jednu z najdôveryhodnejších značiek triatlonu a výrobcu najpredávanejších oblekov. Zone3 vytvára neoprénové obleky, ktorých cieľom je maximalizovať zážitok z plávania, zvýšiť plavecký výkon a v neposlednom rade poskytovať potrebnú ochranu pred chladom. Ich ponuka je tiež bohatá na veľké množstvo plaveckých a triatlonových doplnkov. 

triatlonove-vybavenie-pre-plavcov-zone3-plutvy-sk

Podobné produkty

Produkt (?) Plavky, Neoprény

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:

Zone3 je známa britská spoločnosť, ktorá vyrába neoprénové obleky a doplnky na triatlon od roku 2007. Ich produkty sú navrhnuté v spolupráci so športovcami. Jedná sa o jednu z najdôveryhodnejších značiek triatlonu a výrobcu najpredávanejších oblekov.

Zone3 vytvára neoprénové obleky, ktorých cieľom je maximalizovať zážitok z plávania, zvýšiť plavecký výkon a v neposlednom rade poskytovať potrebnú ochranu pred chladom. Ich ponuka je tiež bohatá na veľké množstvo plaveckých a triatlonových doplnkov.