PREDAJŇA v Bratislave je OTVORENÁ v pracovné dni od 8:30 do 17:00. Všetok tovar označený SKLADOM si môžete vyskúšať a kúpiť.

Blog

Blog Plutvy.sk

Ako vybrať plavecké okuliare

 

Dobré okuliare sú základom každej plaveckej výbavy. Využívajú ich takmer všetky skupiny plavcov, od detí cez rekreantov až po profesionálov. Aby okuliare skutočne plnili svoj účel, je potrebné si vybrať také, ktoré sú pohodlné, poskytujú dobrý výhľad a samozrejme nebudú zatekať.

Ako vybrať celotvárovú masku?

Používanie celotvárovej masky sa stalo veľmi obľúbenou alternatívou ku klasickým šnorchlovacím okuliarom a dýchacím trubiciam. Poskytuje väčšie pohodlie, umožňuje dýchať ústami aj nosom a zabezpečuje krásny panoramatický výhľad.

Porovnanie rukávnikov

Detské plavecké rukávniky, patria medzi najpoužívanejšie plavecké pomôcky pre mladšie aj staršie deti. Bezpečným spôsobom pomáhajú pri zoznamovaní sa s vodou a pri zlepšovaní plaveckej zdatnosti dieťaťa

Plavecký kurz - najčastejšie otázky

Blíži sa začiatok prvého plaveckého kurzu vášho dieťaťa a vám okrem bežných otázok, čo bude dieťa potrebovať, do vody a čo nezabudnúť na prezlečenie vyvstávajú aj doplnkové otázky. Stretli sme sa s Mgr. Blankou Krajčovičovou odborníčkou na problematiku detského plávania a majiteľkou plaveckého Klubu Kvapka a položili sme jej najčastejšie otázky na tému detský plavecký kurz.

Základná výbava otužilca

 Je všeobece známe, že na otužovanie vám stačí minimálna výbava, ktorá pomôže predĺžiť a spríjemniť pobyt vo vode. Do vašej základnej výbavy by mali patriť neoprénové topánky alebo ponožky, rukavice a čiapka. V tomto blogu vám predstavíme najobľúbenejšie produkty z našej ponuky.

Tipy na Vianočné darčeky

Vianoce sa blížia a my si opäť kladieme otázku, čím obdarovať svojich blízkych. Obrátili sme celý eshop hore nohami, a zase naspäť, aby sme pre vás vybrali najvhodnejšie tipy a tohtoročné darčeky.

Ako vybrať neoprén pre dieťa ?

Deti vodu milujú a plavecké kurzy navštevujú rady. Často sa však stretávame s tým, že bezénová voda je pre dieťa studená. Aby bolo plávanie stále príjemné a zábavne aj v chladnejšej vode, poradíme vám, aký neoprén pre malého plavca vybrať.

Najlepšie pomôcky pre detský plavecký kurz

Plavecký kurz predstavuje pre deti prvé vážne zoznámenie sa s vodou. Aby výučba prebiehala podľa vašich predstáv, pripravili sme prehľad pomôcok, ktoré vám spoločné chvíle vo vode spríjemnia.

Ako vybrať plutvy

Plutvy sú často využívanou pomôckou pre plavcov, dovolenkárov, potápačov aj freediverov.  Pomáhajú vo vode prekonávať väčšie vzdialenosti na jeden záber, byť rýchlejším, efektívne využívať vynaloženú energiu a posilniť svalstvo.

Poznáme viaceré typy plutiev, avšak najdôležitejším rozdielom medzi nimi je ich veľkosť a materiál, z ktorého sú vyrobené. Pri výbere je dobré si rozmyslieť, na aký šport budete plutvy používať:

    • Plavecké plutvy - krátke plutvy vhodné najmä na používanie v bazénoch. Krátky list zabezpečuje dobrú obratnosť a zároveň pomáha optimálne zvýšiť odpor vody - plávanie je rýchlejšie a svalstvo nôh je skvelo posilňované. Plavecké plutvy sú najčastejšie vyrábané z mäkkého silikónu čo je ich veľkou výhodou, pretože sú vďaka nemu mimoriadne flexibilné a umožňujú sústrediť sa na správnu plaveckú techniku. Niektoré plavecké plutvy majú plastový list - takéto zvyšujú odpor vody viac ako silikónové, a tým vyžadujú vynaloženie väčšej energie = väčšia záťaž a posilnenie svalov. Väčšina botičiek krátkych plutiev je uzatvorená, ale existujú modely s remienkom. Takéto riešenie uľahčuje ich obúvanie, avšak pri menšej stabilite chodidla pri zábere. Krátke plutvy využívajú aj rekreační a kondiční plavci na otvorenej vode, kvôli svojim známym benefitom, ale aj ich skladnosti a jednoduchej preprave.

      .
      .
      .
    • Plutvy na šnochlovanie - stredne dlhé ľahké plutvy najčastejšie využívané dovolenkármi v mori. Tento typ plutiev má v porovnaní s plaveckými dlhší list, ktorý je vyrábaný z plastu alebo termoplastického materiálu. Zabezpečuje prekonávanie väčších vzdialeností na jeden záber, a tým preskúmanie rozsiahlejšieho územia morí a oceánov. Jednotlivé modely sa medzi sebou odlišujú v tuhosti listu a gumových aplikáciách - čím je mäkší, tým jednoduchšie sa plutvy používajú a sú flexibilnejšie, avšak zábery je potrebné opakovať častejšie. Väčšina plutiev na šnorchlovanie má vyváženú, strednú tuhosť listu. Poznáme botičkové aj remienkové plutvy na šnorchlovanie. Remienok im dodáva variabilitu a plutvy môže využívať viacero členov rodiny. Botička poskytuje väčšiu stabilitu a lepšie obopnutie chodidla.

      .
      .
      .
    • Plutvy na potápanie sa môžu zamieňať s plutvami na šnorchlovanie. Odlišujú sa v tom, že ich list je výrazne tuhší, a preto nie je potrebné zábery nohami tak často opakovať. S vyššou tuhosťou listu stúpa aj celková hmotnosť plutiev a tvrdosť botičky, resp. pri remienkových plutvách, vrecka na chodidlo. Botička je pri plutvách na potápanie tvrdšia, a to najmä preto, aby sa z chodidla nevyzúvala aj pri vysokom odpore vody. Viaceré sú remienkové, prispôsobené na nosenie s neoprénovými topánkami.

      .
      .
      .
    • Najdlhšie plutvy sú určené na freediving a hĺbkové potápanie. Pomáhajú čo najefektívnejšie využívať vynaloženú energiu a prekonať veľkú vzdialenosť na jeden záber. Listy sú v porovnaní s potápačskými plutvami mäkšie, avšak vďaka ich dĺžke majú podobný efekt; freediver je s dlhými plutvami rýchlejší čo je pri potápaní sa na jeden nádych kľúčové. Môžu byť plastové alebo karbónové. Karbónové plutvy sú ľahšie, flexibilnejšie a šetria energiu. Oproti plastovým plutvám je karbón krehkejší preto je vhodný na potápanie v oblastiach bez skál. Plávanie s feedivingovými plutvami vyžaduje určitú zručnosť, silu v nohách a je fyzicky náročnejšie. Nie je vhodné pre rekreantov a vo väčších hĺbkach ani pre začiatočníkov. Odporúčame si plávanie s dlhými plutvami najskôr vyskúšať v tesnej blízkosti hladiny.

      .
      .
      .
      Môže vás zaujímať:
    • Starostlivosť o plutvy
    • Výhody plávania s plutvami
    • Dovolenkové šnorchlovanie
Zahmlievanie masiek a okuliarov

 

Zahmlievanie okuliarov pri plávaní, ale aj masky pri potápaní alebo šnorchlovaní môže byť nepríjemne, dokonca aj nebezpečné. Hmla nielenže prekáža vo výhľade, môže vás zneistiť či dezorientovať. 

Stránka 1 z 3 - 27 položiek celkom