Otužovanie a zimné plávanie

Najviac telesného tepla uniká cez ruky, nohy a hlavu, preto hlavne v začiatkoch otužovania, používame neoprénové rukavice, čiapky a topánky. Neoprén je nepriedušný materiál, ktorý zadržiava telesné teplo, jednotlivé časti tela zohrieva a spríjemňuje a predlžuje pobyt v chladnej vode. Všeobecne platí, že čím je neoprén hrubší, tým má lepšie termoizolačné vlastnosti. Ideálna hrúbka je veľmi individuálna, avšak na otužovanie je najčastejšie používaný 2 - 3,5mm hrubý neoprén.

Čo používame na otužovanie?

 • Topánky s pevnou podrážkou chránia chodidlo pred ostrými kameňmi, spríjemňujú prechod do a z vody, chôdzu po chodníkoch a aj cvičenie na opätovné rozprúdenie kardiovaskulárneho systému. Najobľúbenejšie a veľmi pohodlné sú nízke topánky Hiko Sneaker, ktoré si vďaka suchému zipsu na priehlavku prispôsobíte podľa vlastných potrieb.
 • Najpredávanejšie rukavice sú 2mm hrubé a superelastické Hiko Slim. Sú vhodné pre dámy aj pre pánov a vďaka remienku na suchý zips, predchádzajú nadmernému zatekaniu vody pod neoprén.
 • Výbornú ochranu pred chladom vody, vetrom či mrazom poskytujú čiapky Hiko NEO 1,5 mm3 mm, ktoré sa taktiež výrazne podieľajú na predĺžení a spríjemnení otužovania.

 

Ak potrebujete poradiť, neváhajte sa na nás obrátiť! Sme tu pre vás na telefónnom čísle +421944909004 alebo na online chate


sme-tu-pre-vas

 

Najpredávanejšie

115
1161115116
Značky
 
 
Aplikácie
Farba
Hrúbka
Produkt
Veľkosť
 • mad wave pear tepla dlha plavecka bunda SUPER ZĽAVA Doprava zadarmo 6075/M
  Plavecká parka Mad Wave
  Skladom (>3 ks)
  Dlhá zateplená bunda pre plavcov, otužilcov či triatlonistov v chladnom počasí.


  Ušetríte: 15,49 € (–12 %)

  115,50 €

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom