PREDAJŇA v Bratislave je OTVORENÁ v pracovné dni od 8:30 do 17:00. Všetok tovar označený SKLADOM si môžete vyskúšať a kúpiť.

Ako začať plávať

 

Plávanie je jedným z najkomplexnejších spôsobov ako zlepšiť svoje fyzické a mentálne zdravieJe ideálne na posilnenie svalstva, zlepšenie kondície a duševnej pohody a skvelým osviežením každého dňa. Chápeme, že odhodlať sa začať s plávaním môže byť ťažké, ale prekonať sa určite stojí za to. Pripravili sme päť jednoduchých krokov, ako s aktívnym oddychom začať a ostať motivovaný.

 

1. ZAČNITE S NADŠENÍM A BEZ STRESU Z VÝKONU

Prvé plávanie musí byť pozitívnym zážitkom a potešením. Dôležité je aby ste čas vo vode strávili príjemne. Aby vám od začiatku plávanie prinášalo radosť. Choďte plávať vtedy, kedy sa vám chce, do ničoho sa nenúťte; nestrácajte sa v snahe prekonávať rekordy. Dbajte na to, aby každé plávanie bolo uvoľnenou a príjemnou skúsenosťou a nie povinnosťou.

 

2. STANOVTE SI REÁLNE CIELE A POSTUPNE ICH ZVYŠUJTE

Každé ďalšie plávanie by malo byť o malom posune vpred a príležitosťou ako o kúsok prekonať samého seba. Možno ste včera preplávali prvého 0,5km bez zastavenia. Dnes si môžete stanoviť cieľ o trochu väčší. Aj malé zmeny ako zvýšenie preplávanej vzdialenosti o 5metrov má veľký dopad na osobný pokrok. Ide o postupné zdokonaľovanie a rast, ktorý vás poháňa vpred.

 

ako začať plávať návod pre začiatočníkov Plutvy.sk

 

3. ODMEŇUJTE SA ZA SPLNENÉ CIELE

Každý kúsok progresu a splnený cieľ si zaslúži odmenu! Môže to byť drobný darček, oddychový čas pre seba, masáž alebo obľúbený koláčik ako pochvala za vlastné úsilie. Dôležité je cítiť sa ocenený za každý krok vpred. Odmeňovanie a pochvala samého seba posilňuje motiváciu, pocit radosti a šťastiaznižuje stres a pomáha uvedomovať si vlastnú silu.

 

4. OBOHACUJTE TRÉNINGY

Plávanie je bohaté na možnosti a rôznorodosť, takže túto pestrosť určite využite! Skúste experimentovať s rôznymi štýlmi plávania, cvičte v rôznych intenzitách a na rôzne vzdialenosti. Kombinujte výdrž a rýchlosť. Ak vás trápia stereotypné tréningové plány, vyhľadajte nové metódy a cvičenia a určite vyskúšajte tréning s pomôckami. Na začiatok odporúčame používať plaveckú dosku a plutvy, a piškótu s pádlami na posilnenie hornej polovice tela. Diskutujte s profesionálnymi trénermi alebo nájdite inšpiráciu online. Posun vo vašom tréningu vás udrží motivovaných a nadšených.

 

5. ZAPOJTE PRIATEĽOV

Vo dvojici ide všetko lepšie. Partner môže byť vašim motivátorom, trénerom, súperom i prvým gratulantom k dosiahnutým úspechom.  Vyberte si partnera, ktorý vás podporí a vyhecuje ak sa vám práve nechce.

Berte to ako hru, nie ako povinnosť. Odmenou vám bude príjemný pocit, lepšia kondícia, pevnejší chrbát, lepšie držanie postavy a celkovo lepší zdravotný stav.

ako sa naučiť plávať, začnite krok po kroku, tipy

 

ZÁKLADNÁ VÝBAVA

Ako začiatočníkovi vám na pohodlné plávanie budú stačiť plavky, plavecké okuliare a čiapka. Nákup plaveckého vybavenia je taktiež často ďalšou motiváciou pre tých, ktorý by síce plávať veľmi chceli, ale nedokážu sa odhodlať. Ak s tým potrebujete poradiť, zavolajte nám, alebo napíšte email. Radi vám pri výbere pomôcok poradíme.

 

NAJOBĽÚBENEJŠIE PRODUKTY PRE ZAČIATOČNÍKOV

.
.
.
.
.
.
.
.
.

 

Môže vás tiež zaujímať : 3 výhody plávania s plutvami alebo ako začať otužovať.

 

Servis, opravy a starostlivosť o plavecké okuliare, Plutvy.sk