Vianočné darčeky môžete u nás vymeniť alebo vrátiť až do 31.1.2024. Viac informácií ...

Ako začať plávať

Slniečko je ukryté za oblakmi, vonku je nepríjemne sychravo a vy ste mali chuť niečo robiť, ale nechce sa vám ? Prekonajte sa  a poďte si s nami zaplávať ! Tu je päť jednoduchých krokov ako začať.

Aby sme vám zjednodušili a spríjemnili zimné plávanie, pripravili sme pre vás jednoduchého sprievodcu.

1. Dôležitý je začiatok, prvé plávanie.

Prvé plávanie musí byť pozitívnym zážitkom, preto si ho naplánujte od začiatku do konca. Choďte plávať vtedy, kedy sa vám chce. Do ničoho sa nenúťte. V žiadnom prípade sa nesnažte na prvej hodine lámať rekordy. Práve naopak, prvé plávanie musí byť hrou, zábavou, pozitívnou skúsenosťou.

2.Dajte si malé ciele a postupne ich zvyšujte.

Dbajte na to aby ste sa každú hodinu, každé plávanie o kúsok posunuli. Včera som preplávala päť bazénov, dnes chcem dať pať a pol.

 

3. Kombinujte tréningy.

Nedopustite aby vaše hodiny plávania boli stále rovnaké. Kombinujte výdž a rýchlosť. Aj keď len krátkodobo. Vyhľadajte si na internete diskuzné fóra o plávani, alebo odbornú pomoc v plavárni a nechajte sa inšpirovať ako trénujú iní. Dôležité je si každé plávanie okoreniť, tak, aby ste neupadi do stereotypu.

4. Odmeňujte sa za splnenie cieľov.

Za každé plávanie, za každý odplávaný kilometer, či dohmat bazéna sa odmeňte. Odmenou môže byť čokoľvek, malý darček, dobrý obed, alebo príjemná masáž. Dôležité je byť za námahu odmenený a tešiť sa na odmenu.

5. Zapojte priateľov.

Vo dvojici ide všetko lepšie. Partner bude vašim trénerom, súperom i prvým gratulantom k dosiahnutým úspechom.  Vyberte si partnera, ktorý vás podporí a vyhecuje ak sa vám práve nechce.

Berte to ako hru, nie ako povinnosť. Odmenou vám bude príjemný pocit, lepšia kondícia, pevnejší chrbát, lepšie držanie postavy a lepší zdravotný stav.

Môže vás zaujímať : 3 výhody plávania s plutvami alebo ako začať otužovať.

 ako-zacat-plavat